Ana içeriğe atla
Basın toplantısı
Body

Toplantıda Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı’nın amacı ve faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Rektör Alma, Üniversitemizin fiziksel ve akademik olarak gelişimine, bilimsel verimliliğinin artmasına, mali kaynaklarının güçlenmesine yardımcı olmak gibi hedefler doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etti.

Vakfın 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sürecinde önemli çalışmalar ortaya koyduğunu anımsatan Rektör Alma, “Bu süreçte depremden etkilenen 80’e yakın öğrencimizin daima yanında olduk ve maddi, manevi desteğimizi esirgemedik. Öğrencilerimize nakdi yardımlarımızın yanı sıra yardım kartları verdik. Yine Vakfımız adına AFAD’a nakdi ve malzeme desteği sunduk.” dedi.

Iğdır Üniversitesi’nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nda 15 bine yakın öğrenciye ulaştığını dile getiren Rektör Alma, “Vakıf olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs destekleri vermek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Her geçen yıl öğrenci potansiyelimiz artıyor. Bu süreçte Iğdırlı hayırsever iş insanlarımıza önemli görevler düşüyor. Vakfımıza gelen destekler, öğrencilerimizin daha iyi imkânlarda eğitim almalarını sağlayacak. Biz de Vakfımızı tanıtmak adına önümüzdeki süreçte İstanbul ve Almanya’da hayırseverlerle bir araya gelmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.   

“Hedefimiz Iğdır’da İz Bırakmak”

Toplantıda ayrıca Üniversitemizin bölgesel kalkınma odaklı faaliyetlerinden de bahseden Rektör Alma, “Hedefimiz Iğdır’ın kalkınmasında öncü rol oynamak ve bu şehirde iz bırakmak.” ifadelerini kullandı.

Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.  

basın toplantısı 2
basın toplantısı 3